Główną myślą jest stworzenie warunków do uprawiania sportu dla wszystkich dzieci i całej młodzieży z gminy Witnica. Miejsce, które będzie przyciągać rodziny z dziećmi - miejsce poznawania nowych kolegów i koleżanek - miejsce zabaw i relaksu.

Powstanie bazy, wiąże się również z dynamicznym rozwojem klubu, który musi mieć swoje zaplecze, aby móc przeprowadzać zajęcia z zawodnikami i zawodniczkami. Klub na dzień dzisiejszy nie posiada bazy do realizacji procesu szkolenia i podnoszenia poziomu szkolenia.  Mając swoje boiska treningowe możemy startować do różnych projektów sportowych, a jednym z nich jest projekt PZPN-u „Certyfikacja Szkółek Piłkarskich”. Klub w 2020 roku zakwalifikował się do wspomnianego projektu, lecz przez brak możliwości spełnienia wymogów PZPN-u, odnośnie czasu trwania jednostek treningowych, klub musiał wycofać się z certyfikacji.

Obiekt będzie również pomocny przy organizacji zajęć i imprez sportowych dla:

  • Przedszkola
  • Szkoły Podstawowej nr 2
  • Środowiskowego Domu Samopomocy
  • Dziennego Domu Pobytu Senior Vigor

Jak również dla wszystkich innych szkół, organizacji czy prywatnych osób.

Planowane jest ogrodzenie terenu 100m x 70m i w tym miejscu ma powstać boisko naturalne o wymiarach 74mx66m z możliwością dostawienia zaplecza sanitarnego. Drugi teren ma być również ogrodzony o mniejszym obszarze, 60m x 34m, a w nim będzie boisko do Beach Soccera oraz mały plac do zabawy dla najmłodszych.

Będą dwa oddzielne tereny, aby zachować ścieżkę dla mieszkańców Witnicy, żeby nie utrudniać im przechodzenia do swoich domów.

Witnicka Szkółka Piłkarska chciałaby we współpracy z gminą oraz z pomocą życzliwych ludzi odnowić zapomnianą "Saharę".

Klub chciałby zainwestować swoje skromne oszczędności w pierwsze kroki naprawcze nieruchomości, ale nie ukrywajmy nie jesteśmy klubem z dużym budżetem finansowym, aby pozwolić sobie samodzielnie na budowę. Klub złożył 3 wnioski na modernizację terenu, ale są to przede wszystkim małe granty i nie wiadomo czy będą zaakceptowane pod inwestycję.

Numer konta do wpłat: 87 1950 0001 2006 0039 6260 0002 BANK PEKAO
W tytule przelewu proszę wpisać: SAHARA

Link do zrzutki na portalu Zrzutka.pl